Mgr. Dagmar Egemová
mobil: 607 788 562
email:
číslo účtu: 1180898093/0800
MONTESSORI MATEŘSKÉ CENTRUM, Malá 2 - Praha 6


Jak se do CENTRA dostanu?

 • Z metra „A“ Dejvická cca 10 min pěšky, jít kousek po Evropské, před Střední pedagogickou školou odbočit doleva do ulice Gymnasijní a za viaduktem doprava nahoru po schodech, příp. za viaduktem jít rovně nahoru ulicí Slunná, poté první odbočka doprava do ulice Dělostřelecká a poté druhá odbočka doprava a již jste před vilou.
 • Z tramvajové zastávky Vozovna Střešovice cca 8 min pěšky, jít ulicí Cukrovarnická, poté odbočit druhou doprava do ulice Slunná, jít dolů, přejít ulici Na Ořechovce a na další křižovatce odbočit doleva do ulice Dělostřelecká, poté druhá odbočka doprava a již jste před vilou.
 • Možnosti parkování se u nás trošku zhoršily zavedením zón na Praze 6. Naše ulice Malá je první ulicí bez zóny, ale právě pro to bývá často plná odstavených aut. Místo se dá najít na ulici Dělostřelecká a nebo v dalších přilehlých ulicích. Jen je potřeba dopředu počítat s pár minutami navíc, které Vám hledání volného místa zabere.

A teď něco o mě:

Několik let jsem pracovala, řekla bych vcelku úspěšně, v marketingu, práce mě bavila a naplňovala… Než přišel jeden z nejdůležitějších okamžiků v mém životě a tím bylo narození mých dvou úžasných dětí, nejdříve syna Matyáška (2009) a o rok a 10 měsíců později dcery Amálky (2011). A právě díky nim jsem postupně pronikala hlouběji a hlouběji nejen do sebe, ale hlavně do mnou neprobádané oblasti Montessori (až nedávno jsem pochopila, proč jsou děti označovány za naše učitele). Vše začalo, když mému synovi bylo něco málo přes rok a začal vyžadovat jasné nastavení hranic a pravidel a já jen věděla, že nechci tyto věci dělat formou příkazů, zákazů, odměn, trestů, atd., jak jsem měla v sobě z dětství zakódováno, ale nevěděla jsem jak jinak. Až jsem se dozvěděla o knize Respektovat a být respektován… Následně jsem neváhala a absolvovala i všech 6 kurzů a došla jsem k závěru, že to by mohla být „ta“ cesta. Jenže teorie je jedna věc a praxe druhá. Díky Respektovat a být respektován jsem při výběru školky zjistila, že aby školka splňovala naše požadavky na výchovu „musí“ být Montessori orientovaná, ač jsme prapůvodně Montessori školku nehledali… No a pak už se to rozjelo, první rok v soukromé Montessori školce, druhý a další roky ve státní Montessori školce, Hrajeme si Montessori s Monikou Němcovou, Montessori pracovny, spousta Montessori seminářů hlavně u paní Štarkové, vybírání Montessori školy, atd. A to je ta cesta, která mě naplňuje a proto MONTESSORI MATEŘSKÉ CENTRUM.

Moje zkušenosti:

 • Respektovat a být respektován – základní i rozšířené semináře
 • Zkušenosti k respektování - základní i pokračovací semináře
 • Montessori kurzy u paní Štarkové:
  • Aktivity každodenního života – pro věk dětí 0-6 let
  • Rozvíjení smyslů – pro věk dětí 0-6 let
  • Rozvíjení matematického myšlení – Geometrie – pro věk dětí 1-12 let
  • Rozvíjení matematického myšlení – Aritmetika I. – pro věk dětí 3,5-12 let
  • Rozvíjení matematického myšlení – Aritmetika II. – pro věk dětí 5-12 let
  • Řeč, rozvoj slovní zásoby, psaní a čtení – pro věk dětí 1-12 let
  • Geografie, Zoologie, Botanika - pro věk dětí 1 - 12 roků
  • Kosmická výchova - pro věk dětí 3 - 12 roků
  • Rozvíjení matematického myšlení - Zlomky a pojem Čas (hodiny) - pro věk dětí 3 - 12 roků
  • Nenásilná komunikace

Lektorky

Lenka Smejkalová
Mojí hlavní zálibou byla vždy práce s dětmi, vystudovala jsem bakalářské studium Speciální pedagogiky pro MŠ a vychovatele a 10 let jsem pracovala v mateřské škole s prvky Montessori pedagogiky z toho 3 roky také ve vedoucí funkci. Nyní jsem na MD a s radostí si rozšiřuji obzory v práci s dětmi mladšími tří let. Mám tříletou dceru Magdalenku a ročního syna Adama. Ty jsou pro mě největší učitelé. Také jsem absolvovala roční Diplomový kurz Montessori pedagogiky pro všechny věkové kategorie, kurz komunikace s dětmi Respektovat a být respektován a u Kateřiny Králové Výchova nevýchovou.


Míša Šťastná
Mou momentální náplní života jsou naše tři děti ve věku 8, 5 a 3 roky. Prostředí Montessori pracoven je mi blízké nejen z navštěvování lekcí vedených Dášou s naší nejmladší dcerou, účasti na kurzu Zkušeností k respektování, ale i díky spolupráci při lektorování English day (pro děti 3-6let), který zde v loňském roce probíhal. Montessori mi zkrátka dává smysl. Moc se těším na spolupráci s Vámi a hlavně s Vašimi dítky.

MONTESSORI MATEŘSKÉ CENTRUM, Praha 6, Malá 2  |    |  tel.: +420 607 788 562

Partneři:

Agentura Špalíček Dovolená s dětmi Dětská hřiště Praha