Mgr. Dagmar Egemová
mobil: 607 788 562
email:
číslo účtu: 1180898093/0800
MONTESSORI MATEŘSKÉ CENTRUM, Malá 2 - Praha 6


Jak se do CENTRA dostanu?

 • Z metra „A“ Dejvická cca 10 min pěšky, jít kousek po Evropské, před Střední pedagogickou školou odbočit doleva do ulice Gymnasijní a za viaduktem doprava nahoru po schodech, příp. za viaduktem jít rovně nahoru ulicí Slunná, poté první odbočka doprava do ulice Dělostřelecká a poté druhá odbočka doprava a již jste před vilou.
 • Z tramvajové zastávky Vozovna Střešovice cca 8 min pěšky, jít ulicí Cukrovarnická, poté odbočit druhou doprava do ulice Slunná, jít dolů, přejít ulici Na Ořechovce a na další křižovatce odbočit doleva do ulice Dělostřelecká, poté druhá odbočka doprava a již jste před vilou.
 • Možnosti parkování se u nás trošku zhoršily zavedením zón na Praze 6. Naše ulice Malá je první ulicí bez zóny, ale právě pro to bývá často plná odstavených aut. Místo se dá najít na ulici Dělostřelecká a nebo v dalších přilehlých ulicích. Jen je potřeba dopředu počítat s pár minutami navíc, které Vám hledání volného místa zabere.

A teď něco o mě:

Několik let jsem pracovala, řekla bych vcelku úspěšně, v marketingu, práce mě bavila a naplňovala… Než přišel jeden z nejdůležitějších okamžiků v mém životě a tím bylo narození mých dvou úžasných dětí, nejdříve syna Matyáška (2009) a o rok a 10 měsíců později dcery Amálky (2011). A právě díky nim jsem postupně pronikala hlouběji a hlouběji nejen do sebe, ale hlavně do mnou neprobádané oblasti Montessori (až nedávno jsem pochopila, proč jsou děti označovány za naše učitele). Vše začalo, když mému synovi bylo něco málo přes rok a začal vyžadovat jasné nastavení hranic a pravidel a já jen věděla, že nechci tyto věci dělat formou příkazů, zákazů, odměn, trestů, atd., jak jsem měla v sobě z dětství zakódováno, ale nevěděla jsem jak jinak. Až jsem se dozvěděla o knize Respektovat a být respektován… Následně jsem neváhala a absolvovala i všech 6 kurzů a došla jsem k závěru, že to by mohla být „ta“ cesta. Jenže teorie je jedna věc a praxe druhá. Díky Respektovat a být respektován jsem při výběru školky zjistila, že aby školka splňovala naše požadavky na výchovu „musí“ být Montessori orientovaná, ač jsme prapůvodně Montessori školku nehledali… No a pak už se to rozjelo, první rok v soukromé Montessori školce, druhý a další roky ve státní Montessori školce, Hrajeme si Montessori s Monikou Němcovou, Montessori pracovny, spousta Montessori seminářů hlavně u paní Štarkové, vybírání Montessori školy, atd. A to je ta cesta, která mě naplňuje a proto MONTESSORI MATEŘSKÉ CENTRUM.

Moje zkušenosti:

 • Respektovat a být respektován – základní i rozšířené semináře
 • Zkušenosti k respektování - základní i pokračovací semináře
 • Montessori kurzy u paní Štarkové:
  • Aktivity každodenního života – pro věk dětí 0-6 let
  • Rozvíjení smyslů – pro věk dětí 0-6 let
  • Rozvíjení matematického myšlení – Geometrie – pro věk dětí 1-12 let
  • Rozvíjení matematického myšlení – Aritmetika I. – pro věk dětí 3,5-12 let
  • Rozvíjení matematického myšlení – Aritmetika II. – pro věk dětí 5-12 let
  • Řeč, rozvoj slovní zásoby, psaní a čtení – pro věk dětí 1-12 let
  • Geografie, Zoologie, Botanika - pro věk dětí 1 - 12 roků
  • Kosmická výchova - pro věk dětí 3 - 12 roků
  • Rozvíjení matematického myšlení - Zlomky a pojem Čas (hodiny) - pro věk dětí 3 - 12 roků
  • Nenásilná komunikace

Lektorky

Gábina Sochorová
Vždy mě těšilo pohybovat se mezi dětmi a po narození syna Toníka se tato moje radost ze setkávání s dětmi ještě prohloubila. K Montessori pedagogice mě přivedly pracovny Dáši Egemové – se synem jsme si to tu rychle zamilovali. Jsem tedy moc ráda, že se můžu v tomto prostoru v rámci dopolední školičky setkat i s Vašimi dětmi. Doufám, že se tu budou cítit v bezpečí a respektovány jako kdysi my. Původní profesí jsem sociální pracovnice. Většinu svého profesního života jsem se pohybovala v neziskových organizacích, z toho patnáct let v krizových službách pro děti. Krátce jsem pracovala v Rodinném centru Letná a dobrovolnicky vypomáhám v mateřském centru Střešovický oříšek. Absolvovala jsem Montessori kurz Aktivity každodenního života a rozvíjení smyslů u paní Evy Štarkové. Těším se na Vás!


Vanda Kopáčová
I když byla má profese byla jiná, zjistila jsem, že být s dětmi je to, co mě naplňuje. Proto jsem absolvovala kurz Vychovatelství a Respektovat a být respektován a začala pracovat jako vychovatelka v Montessori základní škole. Ráda se věnuji i mladším dětem, a proto jsem byla potěšena, když mi Dáša nabídla spolupráci v jejím centru.

MONTESSORI MATEŘSKÉ CENTRUM, Praha 6, Malá 2  |    |  tel.: +420 607 788 562

Partneři:

Agentura Špalíček Dovolená s dětmi Dětská hřiště Praha